14.11.2022
Orman Mühendisi ve Orman Muhafaza Memurlarına Silah Kullanma ve Atış Eğitimi Verildi


Artvin Orman Bölge Müdürlüğümüze göreve yeni başlayan Orman Mühendisi ve Orman Muhafaza Memurlarına Artvin İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından 12.11.2022 tarihinde silah kullanma ve atış eğitimi verildi.

Artvin Orman Bölge Müdürlüğü bünyesine yeni katılan Orman Mühendisi ve Orman Muhafaza Memurlarının silah eğitimleri Erenler Mevkiinde yer alan Şehit Tamer Aktaş Silah Atış Poligon'unda tamamlandı. 2022 yılında ataması yapılan 40 adet personelin yanında eğitim tekrarı yaptırılan 22 adet personel olmak üzere toplam 62 personelimizin katıldığı silah atış eğitiminde, silah tanıma, atış pozisyonu, doğru silah kullanımı ve atış eğitimleri verildi, uygulamalar yapıldı. Eğitime Orman Bölge Müdürlüğü adına Orman Bölge Müdür Yardımcısı Hasan Ali Bayram ve Orman Koruma Şube Müdürü Turgay Vatan, Artvin Orman Bölge Müdürlüğü personeli ve emniyet teşkilatı Personeli katıldı.

Eğitimde uygulamaya yönelik olarak Emniyet Müdürlüğü atış nezaretçileri eşliğinde atış da yaptırıldığından eğitimin verimliliği artırılmıştır. Eğitimin sonunda bütün katılımcılar tarafından bu eğitimin faydalı olduğu dile getirilmiş, bu ve benzeri eğitimlerin her yıl tekrarlanması temennilerinde bulunulmuştur.

 

​ Yazdır