27.10.2022
Genç Meşçere Bakım Çalışmalarına Hız Verildi

Artvin Orman Bölge Müdürlüğümüz 2022 programında bulunan 200 Ha. ormanlık alanda ilk aralama ve bakım çalışmaları devam ediyor. 

Borçka Orman İşletme Müdürlüğümüz Çifteköprü Orman İşletme Şefliği sınırlarında yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Orman Bölge Müdürlüğümüz Dr. Mimar Sinan Özkaya' ya Ağaçlandırma ve Silvikültür Şube Müdürü Cihangir Dedeağaoğlu, Orman İdaresi ve Planlama Şube Müdürü Nedim Tuylu Borçka Orman İşletme Müdürü Hasan Bacıoğlu ve çalışmaları yürüten Orman Köylülerimiz eşlik etti.

Gelecek nesillere bırakacağımız sağlıklı ormanlar için yapılan bakım çalışmaları ile hasta, şekli bozuk ve sıkışık ağaçları çıkartarak ormanın, yangın, böcek ve mantar gibi biyotik ve abiyotik tehlikelere karşı daha dayanıklı hâle getirilmesinin amaçlandığını belirten Bölge Müdürümüz Dr. Mimar Sinan Özkaya “bölmedeki istikbal ağaçlarının bakımı yapılarak onlara daha iyi gelişme ortamı sağlamaya çalışıyoruz. Ormanın istenilen fonksiyonel hizmete göre arzulanan formuna kavuşturulması ve aynı zamanda da piyasanın odun hammadde ihtiyacını karşılıyoruz. Bu çalışmalar sırasında kullanılan oluk sistemi ile de odun hammaddesinin ormandan çıkarılması kolaylaştırılıyor" dedi.Yazdır