23.09.2022
Yeni Yerleşkede Mesire Yeri Tamamlanıyor

Orman Genel Müdürlüğümüzün katkılarıyla, Artvin Orman Bölge Müdürlüğümüzce Yusufeli ilçesi yeni yerleşkesinde “Yusufeli Mesire Yeri" yapım çalışmaları tamamlanıyor.

Yusufeli Barajı nedeniyle sular altında kalacak olan ilçe merkezinin yeni yerleşim yerine taşınma süreci başladı. Yusufeli halkının, daha yaşanılabilir bir ilçede yaşamlarını sürmeleri adına Orman Bölge Müdürlüğü olarak yaptığımız Yusufeli Mesire Yerinde çevre düzenlemesinde de son aşamaya gelinmiştir.

Orman Bölge Müdürlüğümüzce 14.5 Ha. alan da yapılan mesire yerinde, halkın dinlenme ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamak için yürüyüş yolları, piknik alanları, kır lokantası, yerel ürünler satış ve sergi alanları kullanıma hazır hale getiriliyor. Ayrıca alan içerisinde inşa edilen boğa güreş alanı ile Artvin'in köklü geleneklerinden olan, boğacılık kültürünün yeni yerleşim yerinde de devam etmesi için öncülük etmekteyiz.

Bölge Müdürlüğümüzce mesire alanı çevresindeki yaklaşık 8 Ha.  lık alanda da erozyon kontrol çalışmaları yapılmış, sonbaharda da fidan dikimi için hazır hale getirilmiştir.

Mesire alanının hizmete açılması ile hem Yusufeli halkının sosyal ihtiyaçları karşılanacak hem de manevi zenginlikler ile muhteşem doğa güzelliklerinden dolayı yurt içi ve yurt dışı ziyaretçi potansiyeline sahip İlçede, turizm hareketliliği ile ilave katkı sağlanmış olacaktır.Yazdır